WhatsApp Destek
Tayt Korselerin Günlük Hayatta Kullanımı

Tayt Korselerin Günlük Hayatta Kullanımı

Korseler sadece bel ve karın bölgesi için üretilmez. Tayt korse kalçalar ve bacakları toparlayarak sıkı bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur. Ayrıca termal tayt korse seçenekleri de kış aylarında toparlama sağlarken bacakları sıcak tutar. Yaz aylarında ise hava alan kumaştan üretilen korseler tercih edilir.

Özellikle kalça bölgesinde toparlanma isteyenler veya daha dik görünen kalçalara sahip olmak isteyenler tayt korse modelleri arasından seçim yapar. Günlük hayatta bu korselerin kullanımı oldukça yaygındır. Korseler dikişli veya dikişsiz olarak üretilebilir. Her iki model de kıyafetlerin altından herhangi bir iz yapmaz.

Tayt Korse Nasıl Kullanılır?

Bu korseler normal korselerden farklı olarak kullanılır. Çelik balenli korselerde agraf ile korsenin takılması gerekir. Ancak tayt modellerde normal tayt giyer gibi korseyi giymek mümkündür. Tayt korse kullananlar korsenin yarattığı farkı kolaylıkla fark edebilir. 

Tayt korse giymenin faydaları arasında mükemmel bir görünüme kavuşmak yer alır. Uzun süreli kullanımda kalça ve bacak bölgesinin şekillenmesine de yardımcı olabilir. Bazı modeller çamaşır makinasında yıkanabilir. Bu da temizlik kolaylığı sağlar. Bu korseler anında 1 beden incelme sağlar. Bazı sık dokumalı modeller ise 2 bedene kadar incelme sağlayabilir. 

Tayt Korseyle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Birçok kişi tayt korse işe yarıyor mu sorusunu sormaktadır. Ayrıca tayt korse zayıflatır mı sorusu da sıklıkla sorulmaktadır Bu korseler kilo vermeyi sağlamasa da bacak ve kalçaların toparlanmasına yardımcı olur. Bu açıdan toparlanma söz konusu olduğunda korseler işe yarar. Kadınlar hamilelik sonrasında bu korse modelini rahatlıkla kullanabilir. Modeller hamilelik sonrası kullanım için uygundur.

Tayt Korse Hangi Kıyafetlerle Kullanılır?

Bu korse türleri etek ya da elbiselerle kullanıma uygun değildir. Etek veya elbiseyle korse kullanmak isteyenlerin bel korsesi veya yelek korsesi gibi modelleri tercih etmesi gerekir. Tayt korse pantolonlarla kullanılır. Özellikle de kumaş pantolonlarda mükemmel bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Kalça ve bacak bölgesini sıkıştırarak kumaş pantolonlarda oluşan sallanan görüntünün yok edilmesini sağlar. Bacağın üstünde biten modeller ise yaz ve bahar aylarında kapri pantolonlarla kullanılabilir.