WhatsApp Destek
Latex Korseler Sağlığa Zararlı Mı?

Latex Korseler Sağlığa Zararlı Mı?

Birçok kişi latex korse sağlığa zararlı mı sorusunu sorar. Aslında korse takmak sağlıklı bireyler için herhangi bir zarara sahip değildir. Ancak dolaşım sorunu olanlar korse kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Korse vücudu sıkıştırdığı için dolaşım sorununun daha da kötüleşmesine neden olabilir. Bunun dışında sağlıklı bireylerin düzenli olarak korse kullanmasında herhangi bir sorun bulunmaz.

Korseden en fazla faydayı elde etmek için doğru korse modeli seçilmelidir. Korseler çeşitlerine göre farklı kategorilere ayrılır. Örneğin en çok tercih edilen modeller arasında latex bel korsesi gelmektedir. Buna ek olarak erkeklere özel erkek atlet korse, erkek bel korsesi gibi modeller de bulunur. Kadınlar için büstiyer korse, tayt korse, tüm vücut korsesi gibi seçenekler de yer almaktadır.

Latex Korse Takmanın Faydaları

Latex korse takmanın faydaları arasında ince bir bel görüntüsü elde etmek en üst sırada yer alır. Ayrıca bu korseler karın bölgesini de toparlamaya yardımcı olur. Böylelikle bel ve karın bölgesi sıkı ve fit bir görünüme kavuşur.

Bu korselerin çoğunda çelik balenler bulunur. Çelik balenler, duruşu da düzelterek korse kullanan kişinin daha dik durmasını sağlar. Daha dik duran kişi olduğundan daha ince ve uzun görünecektir. Böylelikle kişinin öz güveni önemli ölçüde artar.

Korse kullanmanın diğer bir faydası ise uzun süreli kullanımda kalıcı şekillenme sağlamasıdır. Uzun süre korse kullanılırsa bel bölgesinde kalıcı incelme elde edilebilir.

Korse Takmak Zayıflatır Mı?

Korse giymek kilo verdirir mi sorusu birçok kişi tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Aslında korsenin kendisi kilo vermeyi sağlamaz. Ancak korse düzenli kullanıldığında vücudun şekillenmesine yardımcı olur. Günde 6 ila 8 saat arasında korse takılırsa vücudun yağ ve kas dokusu da korseye göre şekillenecektir. En iyi şekillenme için çelik balen içeren korselerin tercih edilmesi gerekir. 

Özellikle bel korsesi olarak bilinen korse modelleri bel ve karın bölgesinde bölgesel zayıflama elde etmeye yardımcı olur. Bunun dışında tüm vücut korse modelleri de vücudun tamamının şekillenesine yardımcı olabilir. Tüm vücudu saran korseler bel, karın, kalça ve bacak bölgelerinde bölgesel olarak şekillenme sağlayacaktır.