WhatsApp Destek
Korse Nasıl Giyilmelidir?

Korse Nasıl Giyilmelidir?

Birçok kadın mükemmel görüntü için korse giymeyi tercih eder. Farklı korse modelleri farklı işlevleri sayesinde birçok kadının gözdesi olmuştur. Örneğin tüm beli ve kalçayı sunan modeller toplarlayıcı etki yapar. Ayrıca askılı korse modelleri de bütün vücut hatlarını vurgulamaya yardımcı olur. Klasik balen büzgülü korseler ise kum saati görüntüsü isteyenler tarafından tercih edilir.

Farklı korse çeşitleri olduğu için bu korselerin giyilme şekli de farklıdır. Korselerin uygun şekilde kullanılması genel olarak ömürlerini uzatmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra doğru kullanım, vücudun daha çekici görünmesini de sağlar. Peki korse nasıl giyilmelidir? Korse hangi kıyafetlerle kullanılır?

Korse Hangi Kıyafetlerle Kullanılır

Genel kanının aksine korse neredeyse tüm kıyafetlerle kullanılır. Günümüzde rahat ve konforlu modellerin üretilmesiyle korse günlük hayatta da kullanılmaya başlamıştır. Şimdi kadınlar arkadaşlarıyla dışarıya çıkarken ya da sinemaya giderken bile korse giymektedir. Günlük olarak genellikle korse atlet ve korse tayt modelleri tercih edilir. Özellikle tayt şeklinde olanlar hem pantolonların hem de normal taytların içinde rahatlıkla kullanılır.

Ayrıca özel günlerde ve özel davetlerde de korse kullanılır. Özel günlerde ise korseli çorap modelleri sıklıkla tercih edilir. Bu çorap modellerinin alt kısmı külotlu çorap gibi görünürken üst kısmı ise beli ve kalçayı toparlar. Bunun yanı sıra dikişsiz korse modelleri de gece elbiselerinin altına giyilir. Dikişsiz oldukları için korseler dışarıdan belli olmaz.

Korse Giyerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aslında korse giymek sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Giyerken ürünün kullanım talimatlarına uymak önemlidir. Korsenin tam olarak vücuda oturması da diğer önemli bir faktördür. Bol kalan bir korse hem yeterli toplama etkisini yapmaz hem de potluk yaparak kıyafetin altından belli olur. Bu nedenle doğru korse bedeni seçimi oldukça önemlidir.

Korseyi kullandıktan sonra yıkama talimatlarına göre temizlemek de önemlidir. Talimatların dışına yapılan temizlik korsenin şeklini ve yapısını bozar. Bu da korsenin uzun dönemli olmasının önüne geçer. 

Sizin için en uygun korse modeli ile tanışmak için hemen ürünlerimize göz atın. Dikişsiz modellerden tam vücut korsesine kadar aradığınız farklı çeşitleri bulabilirsiniz.