WhatsApp Destek
Dik Duruş Korsesi Nasıl Kullanılmalıdır? Ne İşe Yarıyor?

Dik Duruş Korsesi Nasıl Kullanılmalıdır? Ne İşe Yarıyor?

Doğru bir postur ve duruş nasıl göründüğümüzü önemli ölçüde etkileyebilir. Öne doğru eğik durmak hem normalden daha kilolu hem de normalden daha kısa görünmemize neden olur. Bu nedenle vücudun doğru pozisyonda durması birçok açıdan faydalıdır. Dik duruş korsesi vücudun dik ve doğru şekilde durmasına yardımcı olur. Korse omurgaya, sırta ve bele sağladığı destek sayesinde omurganın doğal pozisyonda kalmasına yardımcı olur.

Dik Duruş Korsesi Ne İşe Yarıyor ve Ne Zaman Kullanılır?

Dik duruş korsesi aynı zamanda medikal korse olarak da bilinmektedir. Bu korseler omurganın istenilen pozisyonda kalmasına yardımcı olur. Ayrıca postur sorunu yaşayan kişilerde postur düzeltmesi için kullanılabilir. 

Dik duruş korsesi hangi durumlarda kullanılır?

•Dik duruş korsesi boyun düzleşmesi gibi durumlarda kullanılabilir.

•Korse ayrıca sadece daha dik durmak isteyenler tarafından kullanılabilir.

•Bazı omurga ameliyatlarından sonra kullanılması gerekebilir. 

•Duruş bozukluğu yaşayan kişiler tarafından sorunu düzeltmek için kullanılabilir.

•Kamburluk sorunun önlemesi için kullanılabilir.

Dik duruş korsesi gece yatarken kullanılır mı, dik duruş korsesi günde kaç saat kullanılmalı ve dik duruş korsesi kaç gün kullanılır gibi soruların cevapları korsenin kullanım amacına göre değişecektir. Bu korseler zayıflama için kullanılmadığından dolayı doktor tarafından önerilen sürede kullanılması faydalı olacaktır. 

Dik Duruş Korsesi Nasıl Kullanılmalıdır?

Korse kullanma konusunda çekimser olan kişilerin dik duruş korsesi ağrı yapar mı gibi soruları bulunur. Doğru şekilde kullanıldığı durumlarda ne dik duruş korsesi ne de diğer korseler herhangi bir ağrı yapmaz. Ağrı olması durumunda korse doğru takılmamış olabilir. 

Bu korse türünü kullanmak isteyenleri birbirinden farklı dik duruş korsesi çeşitleri ile karşılaşabilir. Fayda sağlamak için doğru korse türünün kullanılması büyük önem taşır. Özellikle medikal amaçlarla korse kullanacak kişiler, doktor tarafından önerilen korse türünü kullanmalıdır. 

Bunun yanı sıra korse kullanım süresi de büyük önem taşır. Önerilen süreleri aşmamak en çok faydanın sağlamasına yardımcı olur. Çelik balenli dik duruş korsesi omurganın hizalanmasını sağlar. Böylece korseyi kullanan kişi eğik durmak yerine omurganın doğal pozisyonunu koruyarak dik durabilir.